neděle 13. října 2019

PŘÍRODNÍ DEODORANT BIOFFICINA TOSCANA || FUNGUJE NEBO JSOU PŘÍRODNÍ DEODORANTY JEN MÓDNÍ ZÁLEŽITOST?


Přírodní deodoranty se staly v posledních letech poměrně populárními. Stále se ale najdou i jejich odpůrci. Fungují tedy a co děláme špatně při jejich používání?

DEODORANT NEBO ANTIPERSPIRANT?


Používáte deodoranty nebo antiperspiranty? Je v nich totiž markantní rozdíl, často se však zaměňují, což může způsobit doměnku, že přípravek nefunguje tak, jak má.
 • Deodorant pocení nezabraňuje, zabraňuje však nepříjemnému zápachu.

 • Antiperspirant zabraňuje nejen pocení, ale také zápachu.

Proč tedy vyměnit svůj oblíbený antiperspirant? 
Pocení je zdravé, z těla společně s potem odchází škodlivé látky. Pocení reguluje naší tělesnou teplotu, čímž tělo chrání.

JAK SPRÁVNĚ POUŽÍVAT DEODORANT?


Chcete, aby váš oblíbený deodorant správně fungoval? Mám pro vás pár tipů, bez kterých se neobejdete.
 • Deodorant vždy používejte na čisté, oholené podpaží

 • Aplikujte ho několikrát denně, přibližně 3x, pokud hodláte běhat či cvičit použijte ho přímo před výkonem


SVĚŽÍ CITRUSOVÝ DEODORAČNÍ KRÉM

U přírodních deodorantů je důležitá i forma podání, ne každý je totiž ochotný používat kalíškové verze, všimla jsem si, že spoustě z vás vadí právě hygienická stránka. I když si ruce ( a samozřejmě i podpaží ) před použitím řádně umyjete, není to holt pro každého. Navíc, pokud si takový deouš chcete pořídit i do kabelky na přetření během dne, určitě uvítáte verzi v tubičce. Ostatně, přijde mi to jako nejhygieničtější možné balení. Do kalíšku totiž saháte rukama a  tuhá verze ve sticku se přímo dotýká podpaží.


Voní jemně po citrusech, vůni cítíte i v podpaží, ale ne intenzivně a nepřebije váš oblíbený parfém.
Krémová konzistence se lehce roztírá a během dne nevytváří žádné cucky, nebarví oblečení a nevysušuje citlivou a jemnou pokožku podpaží, můžete ho použít i přímo po holení.
Funguje na výbornou, pokud ho ovšem během dne přetřete. Mějte na paměti, že jde o přírodní deodorant bez hliníkových solí, bez alkoholu a draselného kamence. I mně se občas stalo, že jsem na opakovanou aplikaci zkrátka a dobře zapomněla, a pak, přiznejme si, na 100 % rozhodně nefungoval a nevyhnul se mi nepříjemný zápach. Ve chvíli, kdy si na skutečnost, že nepůsobí 24 hodin zvyknete, funguje přesně tak, jak má.
Zajímalo mě, jak bude fungovat ve ztížených podmínkách. 30-ti kilometrový pochod napříč Českým rájem ( ano hádáte správně, půlka pochodu byla po skalách ) bez zaváhání zvládl a hodinové cvičení jakbysmet ( a že jsem se teda zapotila :-D).
Obsahuje extrakty z organického rozmarýnu, přesličky, máty peprné, šalvěje, tymiánu a organický olivový olej. 


Takže na otázku, zda funguje, odpovídám ano, ale pouze za předpokladu, že dodržujete určité zásady správného používání. 
Asi úplně nevystrnadí můj oblíbený antiperspirant. Pořád jsou chvíle, kdy potřebuji 100 % ochranu nejen proti nepříjemnému zápachu, ale také potu, ale rozhodně si našel své místo.
Používám ho ve více než 90 % , zkrátka a dobře každý den.

Pokud zvažujete, zda ho pořídit, ale stále si nejste úplně jisté, zkuste ho nejdříve používat jen na doma či na noc. Zjistíte, jak dobře může fungovat. V domácích podmínkách je podle mého názoru naprosto zbytečné používat antiperspirant, a po celý den potlačovat přirozený chod našeho těla. Pokud vám dobře zafunguje v prostředí domova, můžete ho zkusit na venkovní procházku a postupně se možná dopracujete k použití i do práce.

Svěží citrusový deodorační krém Biofficina Toscana koupíte zde.


Co vy a přírodní deodoranty? Zkoušeli jste je? Nebo jste stále věrní jen antiperspirantům?

*Moc děkuji e-shopu Wonderful.cz za poskytnutí produktu k recenzi.
*Text obsahuje affiliate odkazy.

7 komentářů:

 1. Já bych někdy chtěla nějaký přírodní vyzkoušet :) a je super, že jsi vypsala rozdíl mezi deodorantem a antiperspirantem. Někomu to může pomoct

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, ač si myslím, že už spousta z nás ten rozdíl zná, tak se může najít někdo, kdo v tom tápe. Pokud jsi žádný nezkoušela, tak hurá do toho :-)

   Smazat
 2. Vyzerá zaujímavo, páči sa mi tá citrusová vona, ale u mna by asi neobstál, kedže je iba deodorant.
  Štýl ženy

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jasně, je to i o zvyku, já si tak před rokem a půl nedokázala představit , že bych antiperspirant až tolik omezila :-)

   Smazat
 3. Mně přírodní deodoranty vůbec nevyhovují, tedy alespoň ty, které jsem vyzkoušela. Bohužel stále používám starou známou klasiku.

  Nela z blogu Růžová rtěnka

  OdpovědětSmazat
 4. Značku znám, ale ne tento deodorant. Měla jsem skvělý tělový peeling :-) deodoranty mám raději tuhé v tyčince a samozřejmě ty přírodní, ale ani tento nevypadá vůbec zle :-)

  OdpovědětSmazat
 5. Momentálně používám přírodní deodorant od značky Dulcia, který je tedy v kalíšku a v tubě to bude přeci jen lepší. Hodně mně tento deodorant zaujal a já děkuji za tip ����.

  OdpovědětSmazat