čtvrtek 22. září 2016

Jak na gellak?


Takto na úvod blogu jsem přemýšlela,  který článek by mě vystihoval, co mám opravdu ráda  a čemu se věnuji pravidelně.
Přiznám se , že co se týče samotného Nail Artu, moc mě nebaví, ale gellak mě baví a to hodně. A proč? Důvody jsou jednoduché a hlavně praktické.
 • Aplikace je velice jednoduchá
 • Rychlá
 • Dlouho vydrží
 • A to nejdůležitější ! nečekáte 3 hodiny než lak zaschne, je prostě suchý hned jak ho zapečete
Rozhodla jsem se shrnout pár rad a tipů jak gellak aplikovat, nějaké vychytávky a také recenze samotných laků.


Co budete potřebovat?
 • pilník na nehty ( já používám papírový a skleněný) a to na opilování samotných nehtů a na zhrubnutí nehtu, to ovšem dělat nemusíte, výdrž je ale delší
 • nůžky a to pouze v případě , že se vám nějaký nehtík zlomí, zatrhne, nebo si nejdříve nehty stříháte, já dávám přednost pilníčku
 • pomerančové dřívko na zatlačení nehtové kůžičky nebo kovové zatlačovátko z manikurního setu
 • papírové kousky buničiny
 • líh nebo  ubrousky s obsahem alkoholu na odmaštění a utření výpotku
 • base coat, barevný lak, top coat
 • led nebo UV lampa (led lampa zapéká do 30 vteřin, UV lampa 3 minuty)
Tohle je výčet co budete potřebovat k samotné aplikaci, jak gellak sundat vám poradím o pár řádků níže.

 1. Ještě než začnete se samotným lakováním je důležité nehty nejdříve připravit. Měli by být perfektně zapilované, to je dost důležitá věc, jelikož později už to nebude možné. Na to používám skleněný pilník. Následně nehty trošku zvrchu zbrousím, to se bude hodit především pro ty, kterým všechny laky špatně drží, nebo aplikujete velmi často jako já, pak se vám trošku nehty zničí, nebudu tvrdit , že ne, jelikož při sundavání to nehty přeci jen trošku odnesou, ale rozhodně se to nedá srovnat s papírovými nehty , které vám zbydou po aplikaci klasických gelovek, vše ale závisí na kvalitě vašich nehtů, já je mám od jakživa velmi lámavé , nekvalitní a třepivé .
 2. Ve chvíli kdy jste spokojené s tvarem a samotnou úpravou nehtu zatlačíme nehtovou kůžičku, někdo ji stříhá, to je pouze na vás, mě vyhovuje zatlačování. Buď použijte pomerančové dřívko nebo kovové zatlačovátko z manikury.
 3. Před samotným lakováním je důležité nehet odmastit, já používám líh na dětské pupíčky, ubrousky na nehty s obsahem alkoholu, nebo odmašťovač přímo určený , který prodává třeba dm.
 4. Po odmaštění můžeme začít lakovat.
 5. Nejdříve nanášíme jednu vrstvu Base coat. Zapečeme na 30 vteřin do led lampy.
 6. Poté nanášíme barevný lak , kolik vrstev záleží na tom jak krycí máte lak, jakou má výdrž a samozřejmě jak vám to vyhovuje, já sama nanáším 3 vrstvy barevného laku bez ohledu na to jak je krycí, dělám to i kvůli výdrži. Každou vrstvu dáváme zapéct do led lampy na 30 vteřin.
 7. Nakonec nanášíme Top coat. Opět zapečeme a na závěr utřeme výpotek lihem nebo ubrousky.
 8. Výpotek utíráme až na úplný závěr, aby nehty nelepily.

A nějaké rady? :
 • nanášet slabé vrstvy laku tak, aby nestékaly
 • pokud už lak trošku steče k vnějším stranám na kůži, utřete je než lak zapečete, po zapečení s tím už nic neuděláte
 •  zejména na začátku si zajistěte dost času, nepospíchejte
 • na gellak můžete lakovat i klasický lak, jen ho odlakujte odlakovačem bez obsahu acetonu, aceton gellak rozpouští
 • pokud se vám gellak někde zničí , nemusíte předělávat všechny nehty, stačí jen ten narušený

Začínala jsem s lampou a laky od Sally Hansen , ale postupně se má sbírka rozrůstá i o laky z aliexpressu. Jestli se bojíte takto laky objednat, rozhodně nemusíte, kvalita je stejná, mnohdy i lepší než u Sally. Co se týče lampy tu používám stále od Sally, ale prodávají je na různých stránkách třeba na aukru a dají se sehnat i na aliexpressu.

No a jak gellak dostat dolů?
Ze začátku jsem lak sundávala klasickou alobalovou metodou , kterou vám za chvíli představím, teď už jsem na to celkem líná :-D  s zjistila jsem , že se dá lak velice dobře oloupat, ano čtete dobře já lak loupu, většinou z boku nehtu se dá lak nadzvednout a pěkně v celku sundat, neříkám, že je to metoda pro každého , ale pro mě je to hlavně časově jednodušší než již zmíněná alobalová metoda.

Ale pojďme si tedy představit i tu alobalovou metodu , co budeme potřebovat? :
 • vatové tamponky, nejlépe 100% bavlna
 • odlakovač s obsahem acetonu, stačí i obyčejný , já mám třeba Isana z Rossmanna
 • alobal
 1. Nejdříve si vatový tamponek rozstřihneme na 4 části
 2. Připravíme si proužky alobalu
 3. Vatové tamponky namočíme do odlakovače, přiložíme na nehet a obalíme proužkem alobalu, takto postupujeme u všech prstů
 4. Doporučuji si udělat velký hrnek kafe nebo čaje a pustit si nějaké video na you tube, protože počítejte tak s 15-35 minutami , kdy budete mít takto zabalené nehty. Jak dlouho záleží na laku, jak precizně jste s ním pracovali a počtu vrstev
 5. Poté alobal s tamponky sundáme, a můžeme začít gellak sundávat, někdy vám to půjde samo, jindy si trošku dopomozte pomerančovým dřívkem nebo zatlačovátkem z manikury.
 6. Jako takový malý tip bych mohla ještě poradit, že někdy trošku pomůže gellak narušit pilníčkem na nehty.
 7. Já ihned po odlakování vždy ihned lakovala, takže jsem si šla jen umýt ruce od odlakovače a postupovala podle návodu výše. Nezapomeňte, že pokud budete praktikovat tuto metodu tak je nutné ruce po nalakování porádně promastit krémem a pokud budete lakovat až další den, můžete si klidně udělat i nějakou tu masku na ruce a nehty na noc.


Já jsem co se týče gellaku velice spokojená, a to hlavně co se týče výdrže, obyčejný lak mám tak na 2 dny, kdežto gellak mi vydrží 1-3 týdny, v závislosti na laku a preciznosti. Jinak už si ani své nehty nedokážu představit, jsou pevné, neohýbají se a dlouhé o tom jsem si mohla kdysi nechat jen zdát. Pokud chci barvičku změnit, tak buď to gellak odstraním dříve nebo přelakuji klasickým lakem, což ale dělám velmi zřídka. Má sbírka odstínů se stále rozrůstá, začala jsem s laky od Sally Hansen, ale jelikož jeden barevný lak stojí 299 Kč, hledala jsem alternativu. Našla jsem ji na aliexpressu, samozřejmě jsem se bála kvality, ale ta mne moc mile překvapila a je mnohdy lepší než právě Sally, a cena je velmi příznivá, většinou okolo 2 Dolarů, někdy méně , někdy více. Kupuji tam i Base coaty a Top coaty, laky mezi sebou normálně mixuji , takže k Base a Top coatu zvolím klidně barevný lak jiné značky a neplechu to nedělá.

Laků mám docela dost, ale k recenzii jsem si připravila svůj úplně první, který byl v základní sadě Sally Hansen v odstínu Wine Not.
Je to krásná vínová barvička se shimmerem. Skvěle se hodí právě do tohoto podzimního počasí. Lahvička je o obsahu 8ml . Tyto laky se prodávají v krabičkách a když je vyndáte, tak bohužel jediné co vám řekne jaký máte odstín je barevná folie na uzávěru, jak vidíte já ji mám trochu natrženou. Problém s tím nemám, ale je fakt , že bych spíše ocenila kdyby byl odstín, nalepený na vrchní části uzávěru... tato plastová folie se při zavírání protáčí. Nicméně lak sám o sobě je dobrý a nemám mu co vytknout, je dobře pigmentovaný, hezky kryje a ty dva týdny vydrží. Samozřejmě záleží jak s nehty zacházíte, já třeba uklízím pouze v rukavicích a to včetně mytí nádobí, takže lak mi vydrží déle než při každodenním máčení. Jde sundat v celku dobře i alobalovou metodou. Tento lak patří mezi mé oblíbence.

Máte zkušenost s gellakem , máte nějaké tipy, které jsem nenapsala?

Žádné komentáře:

Okomentovat